
Vizes szőr, megfázás
A téli szőrápolás egyik legfontosabb alapszabálya a szárazon és melegen tartás. Egy óriási játék a frissen esett hóban, vagy egy hosszabb séta a havas erdőben csodálatos téli kalandok lehetnek. Figyeljünk azonban arra, hogy ha kutyaruhában, kabátban van a kutyusunk, a séta végén azonnal vegyük le róla a nedves ruhát. Miután hazaértünk, fésüljük ki a fagyott hómaradékot és szárítsuk meg a bundát. A szárításra azért van szükség, mert a nedves szőrzet nem képes ellátni hőszigetelő funkcióját. A kutya pedig megfázhat, sőt bőrgyulladásra, fertőzésekre is fogékonyabb lehet.
Téli kutya fürdetés otthon
Az otthoni fürdetésnél az alapvető szabály szintén a bunda teljes szárítása. Kinti kutyát például csak akkor fürdessünk meg télen, ha teljesen meg tudjuk szárítani a szőrzetét, beleértve az aljszőrzetet is. Benti kutyáknál télen nyugodtan lehet ugyanolyan gyakran fürdetni, mint nyáron, hiszen számos szennyeződés rakódhat a szőrzetre télen is. Azonban szintén ügyeljünk arra, hogy teljesen szárítsuk meg a kutyát a művelet végén. Ne feledjük, hogy az alapvetően szárazabb levegő miatt a fűtött lakásban kutyánk bőre érzékenyebb válhat. A fürdetéshez ezért használjunk ápoló, extra hidratáló szappant vagy sampont. Kifésüléshez pedig megfelelő kefét/fésűt ,valamint szőrkondicionálót. Érdemes télre beszerezni egy száraz sampont is, mellyel akkor is tisztán tarthatjuk kutyánkat, ha nem tudjuk megoldani a fürdetés utáni teljes szárítást.
Bőr- és szőrápolás belsőleg
A téli szezon elején kifejezetten fontos, hogy a kutyák immunrendszerével egyidejűleg a bőr-és szőrzet is kapjon egy kis plusz támogatást, felkészítést. A téli fűtési szezonban a kutyák bőre gyakrabban szárad ki is válik viszketőssé. A folyamatos vakarózás pedig nemcsak kellemetlen, de felületi hámsérüléseket is okozhat, így a kutya fogékonyabbá válhat bizonyos fertőzésekre, betegségekre.. Egy jó minőségű lazacolaj , vagy tablettás készítmény kúraszerű adásával nemcsak az immunrendszert, hanem a bőr és a szőrzet egészségét is támogathatjuk.